Красота человека в искусстве

ID: 6151
Vārds: Inese
Uzvārds: Freimane
Izdevuma nosaukums: Красота человека в искусстве
Izdošanas vieta: Москва
Izdošanas gads: 1969
Kāds ir Jūsu personiskais stāsts saistībā ar šo grāmatu?: Tā bija 1969. gada vasara - tik ļoti skaistais un laimīgais laiks, jo tikko bija pabeigta vidusskola un nākotnes plāni bija jau sen apdomāti un es gāju uz tiem bez īpašiem šķēršļiem...
... Bet runa jau nav par to. Šajā vasarā mani vecāki bija noīrējuši Jūrmalā vasarnīcu - Asaros, un mans ik rīta pasākums bija agri, agri aizstaigāt līdz jūrai. Vienā no šādām reizēm pie manis pienāca jauns puisis (viņš varēja būt kādus 6 g. par mani vecāks) un izteica komplimentus, nosaucot mani par Botičelli Venēru. Manī tas neizraisīja nekādu pārsteigumu, jo daudzi jau mani tā sauca. Puisis man iepatikās - gan ar savu mierīgo, līdzsvaroto, inteliģento sarunas vešanas prasmi, gan arī vizuāli. Šī pirmā (kā vēlāk noskaidrojās - arī pēdējā) mūsu tikšanās diena ir palikusi man prātā, lai gan šobrīd man ir jau 67! gadi... Pēc pastaigas gar jūru, vēlāk pasēdēšanas Majoru kafejnīcā, nolēmām aizbraukt uz Rīgu un apmeklēt Valsts Mākslas muzeju, jo tas arī bija viens no iemesliem, kāpēc mans jaukais draugs bija atbraucis no Maskavas uz Rīgu. Pēc izstādes ilgstošas apskates un pēc ļoti interesantā puiša stāstījuma par gleznām, par viņa erudīciju būdama sajūsmā - apstājāmies pie grāmatu galda, kur tad man arī tika uzdāvināta šī, mana īpašā grāmata. Saņemot to un izlasot ierakstu, toreiz jutu, ka nosarkstu un jūtos neveikli, taču viņa smiekli un prieks par tikšanos visu nogludināja. Es nebiju zinājusi, ka visu šo dienu esmu kopā ar jauno, jau daudzsološo Mihailu Subbotinu, krievu tautības Maskavā dzīvojošu rakstnieku. Bija jau vakars, kad šķīrāmies (viņš pavadīja mani līdz pat mūsu dzīvoklim Rīgas centrā) un solījām viens otram tikties nākošajā vasarā turpat Asaros, jo arī viņam tur bija vasarnīca.
... Taču liktenis to nebija lēmis. Gadi gāja, man jau bija vīrs un meitiņa un es reizi pa reizei grāmatu veikalos nopirku kādu jaunu Mihaila Subbotina grāmatu.
Paldies Mišam par šo dienu...
Datums: 12/07/2018