Armēnijas vēstnieka Latvijā Tigrana Mkrtčjana dāvinājums 7. aprīlī


Dāvinājumu saņem LNB direktors Andris Vilks

Ieraksts:
Esmu pagodināts pasniegt dāvinājumu Latvijas Nacionālās bibliotēkas Tautas grāmatu plauktam. Tā ir Roberta Jūsena (Robert Hewsen) administratīvā grāmata “Armēnija. Vēsturisks atlants” (Armenia. A Historical Atlas), ko pirms gandrīz divdesmit gadiem izdevusi Čikāgas universitātes izdevniecība Chicago University Press.
Grāmata pārklāj manas tautas vairāk nekā 3000 gadu vēsturisko attīstību – armēņi savās vēsturiskajās mājās. Es ticu, ka mazām nācijām kā armēņi un latvieši, neatkarīgi no to vēsturisko attiecību ilguma, ir labāk vienai otru jāpazīst. Diemžēl mūsdienās apritē ir daudz nepatiesas informācijas, kas nav saskaņā ar vēsturi un nav attiecināmas uz akadēmiskām zināšanām.
Tikai iedrošinot veikt pamatīgus akadēmiskus pētījumus un izplatot šādu stipendiju rezultātus, mēs varam palielināt zināšanas par mūsu tautu pagātni.
Tāpēc, beidzot savus pienākumus kā Armēnijas vēstnieks Latvijā, esmu priecīgs kā apliecinājumu Armēnijas vēstniecības Latvijā un Latvijas Nacionālās bibliotēkas auglīgajai sadarbībai pievienot Armēnijas atlantu jau esošajai bagātīgajai grāmatu izlasei par Armēniju.

Foto: Kristians Luhaers