Igaunijas ministru prezidenta Jiri Ratasa (Jüri Ratas) dāvinājums 27. februārī

Foto: Kristians Luhaers

 

Igaunijas ministru prezidents Jiri Ratass (Jüri Ratas), Latvijas Nacionālās bibliotēkas izpilddirektore Dzintra Mukāne un Igaunijas ministru prezidenta kundze Karīna Ratasa (Karin Ratas)

Foto: Kristians Luhaers

 

Igaunijas ministru prezidenta Jiri Ratasa (Jüri Ratas) dāvinātajai grāmatai pievienotās pavadvēstules tulkojums: “Konstantīna Petsa (Konstantin Päts) monogrāfija, ko sarakstījis Tomass Karjaharms (Toomas Karjahärm) un Ago Pajurs (Ago Pajur), tika atvērta Pērnavā. Publikācija ir veidota par godu Igaunijas visslavenākajam vīram, un tā ir cienīga dāvana Igaunijai simtgadē. Divu sējumu apjomīgais darbs “Konstantin Päts. A Political Biography” sniedz visaptverošu dažādos avotos balstītu pārskatu par Igaunijas pirmā prezidenta dzīvi.
Grāmatas autori ir labi pazīstami vēsturnieki, PhD Tomass Karjaharms un PhD Argo Pajurs, kuri grāmatā kopsavilkumā izsakās šādi: “Konstantīns Petss nebija eņģelis vai nekļūdīgs pāvests, tāpat viņš nebija Sātans vai Jūdass, kas nodod nāciju. Viņš bija cilvēks ar tam piemītošajiem trūkumiem un tikumiem. No apkārtējiem cilvēkiem viņu nošķīra apbrīnojamais devums Igaunijas valsts attīstībai. Konstantīns Petss bija ietekmīgs valsts darbinieks.